Sport Vodeni sportovi

liga prvaka

Jadranašima samo bod nakon drame u zadnjim sekundama

liga prvaka

Jadran i Spandau odigrali su remi u drugom kolu Lige prvaka, 12:12 u dramatičnom susretu, svakome po bod. Dvije sekunde prije kraja Butić je imao priliku zabiti i za pobjedu, ali je vratar gostiju obranio šut.

- Svaki je bod u Ligi prvaka zlata vrijedan. Nismo dobro otvorili utakmicu, iscrpio nas je Kup Hrvatske, tri utakmice u utorak i srijedu... No, naši mladi igrači tek se privikavaju na ovaj ritam, dizat će se. Bila je ovo fizički strašno teška utakmica – rekao je trener Jadrana Ivan Asić.

Počelo je loše za Jadran, dva napada, dva promašaja te dvije kontre gostiju za 0:2. Prvo je zabio Dedović, potom Negraen. Onda je i Šetka promašio peterac, ali je u nastavku napada s igračem više gol za 1:2 zabio Dužević. U šestoj je minuti bilo tmurnih 2:5, tri gola viška za goste. Ipak, par je lopti u obrani obranio Anić, zabili su Zović i Šetka i na prvi se odmor otišlo s podnošljivih 4:5.

Start druge četvrtine opet je bio njemački, golom Juenglinga u 13. minuti, nesretnoj za Splićane, gosti su opet došli na plus tri, bilo je 5:8. Nije u tim trenucima stanje u bazenu izgledalo dobro za momčad Ivana Asića. Gosti su stalno imali dva – tri gola prednosti.

Krajem treće četvrtine utakmica se nekako uspavalo, bilo je to razdoblje igre bez golova na obje strane, sve dok Dužević dvije minute do kraja četvrtine nije smanjio na 8:9. No, već u idućem napadu zabio je Restović s dva igrača više i opet su gosti bili na plus dva. Samo 27 sekunda do ulaska u zadnju dionicu susreta gol za Jadran s igračem više zabio je Zvonimir Butić, bilo je 10:11 i s tim se rezultatom ušlo u zadnjih osam minuta susreta.

Bolje su igrači Jadrana počeli igrati u obrani, čvršće, angažiranije i redale su se prilike za izjednačenja na 11:11, prva, druga, treća...

A tek četvrti napad za izjednačenje uspio je golom okruniti Rino Burić. No, kratko je trajalo, već u idućem napadu Pješivac je zabio za novo vodstvo Spandaua.

Ali Burić kao da se naljutio, pri isteku napada opalio snažno za 12:12 i novu nadu Splićanima. Redali su se napadi na obje strane, napetost rasla, tko će i hoće li itko zabiti gol za vodstvo, pobjedu...? Drama. Na kraju, nije bilo golova. Po bod svakome.

Jadran – Spandau 04 12:12 (4:5, 2:3, 4:3, 2:1)