Sport Strani nogomet

golijade u ligi prvaka

Nevjerojatna utakmica u Londonu, Borussia preokrenula protiv Intera, Valencia razbila Lille

Dvoboj Borussije Dortmund i Intera opravdao je epitet derbija večeri Lige prvaka, gledatelji na Signal-Iduna Parku vidjeli su veliki preokret u drugom poluvremenu. Inter je nakon prvih 45 minuta imao lijepu prednost od 2:0, ali domaćini su ih u nastavku praktično pregazili, zabili tri gola u razmaku od 26 minuta i došli do jako važna tri boda. Marcelo Brozović je odigrao svih 90 minuta, napravio je velik dio posla za drugi gol Intera, ali je i glavni krivac za izjednačujući gol Borussije.

Gosti iz Milana su odigrali odlično prvo poluvrijeme, već u 5. minuti u vodstvo ih je doveo Lautaro Martinez nakon što se sjajno snašao između trojice domaćih igrača. U 41. je Brozović na centru sjajno prošao trojicu i povukao polukontru Intera. U nastavku akcije strijelac prvoga gola Martinez postao je asistent, zdesna je dao povratnu loptu za natrčalog Vecina, koji je zabio za 0:2. U prvom dijelu odlično je branio Handanović, čuvajući mrežu 'nerazzurra' čistom.

Međutim, Intera kao da nije bilo u nastavku, igrači Borussije iz svlačionice su izašli odlučni, goropadni, s vjerom u preokret. I to im se brzo isplatilo, već nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu zabili su okrunivši lijepu akciju. Pred gol je otišao desni bek Hakimi, zdesna ga je pronašao Götze i Hakimi je jedva zahvatio loptu, ali dovoljno da je pošalje u suprotni kut nemoćnog Handanovića.

U 63. minuti Inter je imao aut na svojoj polovici, Brozović je loše primio loptu i izgubio je, Alcacer je uzeo loptu i dao je Brandtu, koji se našao sam pred vratarom Intera i svladao ga za izjednačenje.
Krenula je Borussia po pobjedu i u tome su uspjeli, Hakimi je zabio svoj drugi gol u 77. minuti. Marokanac je odigrao dupli pas sa Sanchom, izbio pred Handanovića i poentirao za veliki preokret. Inter je do kraja pokušao izjednačiti, ali ništa od toga. Borussia je napravila veliki korak prema osmini finala, sada imaju tri boda više od Intera, ali i lošiji međusobni omjer.

U drugi krug ne može biti sigurna ni Barcelona, koja je razočarala svoje navijače odigravši na Camp Nouu bez golova s praškom Slavijom. Ako mislite da je Ernesto Valverde odmarao glavne igrače, to nije bio slučaj, svih 90 minuta odigrale su zvijezde kao što su Messi i Griezmann. Rakitić je ušao u 68. minuti zamijenivši Busquetsa. Gosti iz Praga su se odlično branili, tako da su Katalonci na kraju imala samo šest udaraca prema golu, od čega su četiri išla u okvir. Slavia je, razumljivo, u napadu bila još skromnija, s tri udarca od kojih niti jedan nije išao u okvir gola.

Velikih uzbuđenja bilo je na londonskom Stamford Bridgeu, gdje su Chelsea i Ajax odigrali 4:4, i to nakon što su gosti iz Amsterdama imali velikih 4:1. Već nakon pet minuta bilo je 1:1, onda su 'kopljanici' do poluvremena otišli na 3:1, a u 55. minuti Van de Beek je povećao prednost na tri gola razlike. Azpilicueta je u 63. minuti smanjio na 2:4, a nekoliko minuta nakon toga Ajax je ostao s dva igrača manje, oba gostujuća stopera, Blind i Veltman, dobili su druge žute kartone u razmaku od minute.
Chelsea je to vrlo brzo iskoristio, zabili su Jorginho u 71. i 19-godišnji Reece James u 74. minuti. Činilo se kako je i na Stamford Bridgeu na pomolu preokret, no Ajax je ipak do kraja izdržao s devetoricom na terenu i sačuvao bod.

Situacija u skupini H vrlo je napeta, jer po sedam bodova imaju Ajax, Chelsea i Valencia, koja je s 4:1 svladala Lille. No, ni tamo nije prošlo bez uzbuđenja, Lille je vodio sve do 66. minute, a sve do 82. rezultat je bio 1:1.

Domagoj Bradarić je za goste odigrao cijeli susret, dobivši žuti karton u 80. minuti.

Skupina E
KRAJ: Napoli - Salzburg 1:1 (Lozano 44' / Haaland 11')
KRAJ: Liverpool - Genk 2:1 (Wijnaldum 14', Oxlade-Chamberlain 53' / Samatta 41')

Skupina F
KRAJ: Barcelona - Slavia Prag 0:0
KRAJ: Borussia Dortmund - Inter 3:2 (Hakimi 51', 80', Brandt 64' / L. Martinez 5', Vecino 40')

Skupina G
KRAJ: Zenit - RB Leipzig 0:2 (Demme 45+5', Sabitzer 63')
KRAJ: Lyon - Benfica 3:1 (Andersen 4', Depay 33', Traore 89' / Seferović 78')

Skupina H
KRAJ: Chelsea - Ajax 4:4 (Jorginho 5' p., 71' p., Azpilicueta 63', James 74' / Abraham 2' ag., Promes 20', Arrizabalaga 35' ag., Van de Beek 55')
KRAJ: Valencia - Lille 4:1 (Parejo 64' p., Soumaoro 82' ag., Kondogbia 84', Torres 90' / Osimhen 25')