Sport Strani nogomet

liga prvaka

Real Madrid večeras igra utakmicu istine: u ‘paklu’ Istanbula sve su oči uprte u Edena Hazarda

liga prvaka

Real Madrid večeras u Istanbulu igra utakmicu istine, gostovanje kod Galatasaraya moglo bi u velikom dijelu utjecati na sudbinu 'kraljevskog kluba' u Ligi prvaka, ali i na onu njihova trenera Zinedinea Zidanea. Jer, momčad koja je od 2014. do 2018. četiri puta osvojila ovo elitno natjecanje, ove jeseni je u prva dva kola osvojila samo jedan bod. Kad se pogleda tablica, ovaj susret zapravo je derbi začelja skupine A, jer Madriđani su zadnji, izjednačeni s Galatasarayem koji također ima jedan bod. Real je čak i taj bod jedva osvojio prije tri tjedna, u samoj završnici uspjeli su izjednačiti na 2:2 kod kuće protiv Club Bruggea i tako se vratiti nakon 0:2 na poluvremenu. Prethodno ih je na otvaranju Lige prvaka s 3:0 na Parku prinčeva deklasirao PSG.

Dakle, jasno je koliko bi za Real i Zidanea katastrofalan bio eventualni poraz u Istanbulu. Marca ovu utakmicu naziva 'finalom u paklu', jer ona za 'kraljevski klub' ima važnost kao da se radi o finalu. A poznato je koliko su teška gostovanja u Turskoj, pogotovo kod Galatasaraya koji su na novom stadionu Ali Sami Jen postavili rekord u proizvodnji buke navijanjem. Da stvar za Zidanea bude gora, na put u Istanbul otišao je bez nekoliko važnih igrača, među kojima je i Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije ozlijedio je protiv Walesa u Cardiffu butni mišić, zbog čega je već propustio gostovanje kod Mallorce u subotu, a u nedjelju je trenirao odvojeno od momčadi te preskače i Galatasaray.

Zbog ozljede nije bilo ni Kroosa, koji se ipak našao u zrakoplovu za Tursku i mogao bi zaigrati večeras. No, Zidane ne može računati na Balea, Vazqueza, Nacha, a na duže vrijeme otprije je ozlijeđen Asensio. Real je u subotu izgubio spomenuti susret s Mallorcom i tako prepustio prvo mjesto Barceloni, tako da atmosfera u svlačionici Madriđana daleko od idilične.

Ono što posebno brine Zidanea su ulasci u susrete, jer ovosezonski kiksevi u pravilu su dolazili nakon rano primljenih pogodaka. U porazu 3:0 od PSG-a već na poluvremenu gubili su s 2:0, jednako kao i u domaćem remiju s Club Bruggeom. Najnoviji loš ulazak u utakmicu dogodio se u subotu, jer Mallorca je jedini gol na utakmici zabila već u 7. minuti. U Realu su svjesni problema, no on se ponavlja i Zidane hitno mora pronaći rješenje.

Na Mallorci nije bilo ni preko sto milijuna eura plaćenog pojačanja Edena Hazarda, zbog rođenja četvrtog mu djeteta. Otkako je ljetos došao iz Chelseaja, Hazard nije oduševio navijače ni opravdao očekivanja, stoga je Marca jučer na naslovnici u prvi plan stavila upravo njega, jasno ističući kako se očekuje da Belgijac bude ključni igrač u najvažnijim utakmicama, s naslovom: 'Hazarde, ovo je finale'.

- Real te kupio da doneseš pobjede u ovakvim susretima. Navijači te u Istanbulu žele vidjeti u najboljem izdanju - poručila je Marca Hazardu.