Sport Rukomet

dramatično do kraja

Kauboji donose bod iz uzavrele beogradske Arene

U dvoboju 3. kola druge faze kvalifikacija za EURO 2020 u Beogradu su hrvatski rukometaši su odigrali 25-25 (13-13) sa Srbijom.

Pred 5000 gledatelja u beogradskoj Štark Arenom osvojila važan bod za osiguranje plasmana na EURO i ponovno su na vrhu skupine s pet bodova. U dramatičnoj utakmici Hrvatsku su do boda odveli vratar Marin Šego s 12 obrana i Domagoj Duvnjak koji je svoj šesti gol na utakmici dao 30 sekundi prije kraja.

Hrvatska je u otvaranju utakmice kontroliranom igrom došla do prednosti 4-1 i 7-4, a Srbi su prvi gol zabili tek u osmoj minuti. Domaćini su u nastavku ipak pronašli ritam, dijelom i zbog drugog isključenja Davida Mandića koji je dotad sjajno igrao u obrani, pa je u 22. minuti bilo prvo izjednačenje, 8-8. Dokraja prvog dijela igralo se "gol za gol", a prvi dio je okončan s rezultatom 13-13.

Srbi su prvi put poveli početkom drugog dijela (14-13), a potom i sa dva razlike (16-14), dok je bilo očito da Kauboji nisu dobro ušli u nastavak. Lošu igru naših spašavao je svojim obranama vratar Marin Šego, a golom Mamića s devet metara Hrvatska je u 49. minuti prvi put u drugom dijelu izjednačila (20-20), a Duvnjak  tri minute kasnije pogađa i za vodstvo (21-20). Pet minuta prije kraja Ilić vraća Srbiju u vodstvo (22-23), a Željko Musa u 56. minuti pogađa za 23-23. Šego potom upisuje još jednu važnu obranu, a Štrlek pogađa sa svog deveterca prazan gol Srba za 24-23. Vanja Ilić dvije pol minute prije kraja s krila pogađa za 24-24, da bi 75 sekundi prije kraja ponovno Vanja Ilić iz kontre zabija za novo vodstvo Srbije. Kapetan Domagoj Duvnjak preuzima odgovornost i postiže gol za 25-25 pola minute prije kraja, a u zadnjem srpskom napadu hrvatska obrana zaustavlja Marsenića.

Hrvatska je u prva dva kola skupine pobijedila Švicarsku (31-28) i Belgiju (30-25), a 14. travnja u Zadru dočekujemo Srbiju.

SRBIJA – HRVATSKA 25:25 (13:13)

Štark Arena, Beograd. Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020., treće kolo skupine 2.

Gledatelja oko 6000.

Suci: Jevgenij Zotin i Nikolaj Volodkov (oba iz Rusije).

SRBIJA: Cupara (1 obrana), Milosavljev (6 obrana), Pušica, Vorkapić (2), Vujić, Krsmančić (1), Crnoglavac (2), Pešić (4), Radivojević (1), Dimitrijević, N. Ilić (3), Mošić (1), V. Ilić (4), Kukić (4), Zelenović (2), Marsenić (1).

HRVATSKA: Ivić, Šego (12 obrana), Duvnjak (6), Stepančić (3), Gadža, Vida, Karačić (3), Vekić, Božić Pavletić (2), Štrlek (3), Musa (1), Mamić (4), Mandić (1), Vranković, Šipić (2), Bećiri.

Isključenja: Srbija 8 min, Hrvatska 8 min.

Sedmerci: Srbija 2/2, Hrvatska 2/2.

1:4 (11.) – Krenuli smo s Duvnjakom, Stepančićem i Mamićem na vanjskim pozicijama, Božićem Pavletićem i Mandićem na krilima, Musom na pivotu i Šegom na vratima. Vanjska linija funkcionirala je dobro, a obrana 5-1 s Mandićem kao prednjim još bolje, pa je Srbija prvi gol postigla tek u devetoj minuti za 1:2.

8:8 (22.) – Zbog dva isključenja Mandića u prvih desetak minuta morali smo mijenjati obranu i tako smo izgubili ritam. Srbi su naših 6-0 počeli probijati s crte (Marsenić, Pešić), dva gola dodao je Vanja Ilić, a i mi smo u par navrata loptu bacili „u bunar“. Reagirao je minutom odmora Červar, bezuspješno. Šego je dvaput spriječio izjednačenje Srbije, no treći put nije mogao.

16:14 (34.) – Na odmoru je rezultat bio izjednačen (13:13) nakon što je nas vukao Duvnjak, a Srbiju Kukić. U nastavku je Srbija prvi put povela, a onda se golom Zelenovića odvojila na plus dva. Napad nam je prespor.

20:20 (48.) – Srbi drže plus jedan ili dva, u istom napadu Vorkapić i N. Ilić promašili su čiste zicere za plus tri kod

20:18 i onda je uslijedila kazna. Šego je ušao u seriju, a Karačić i Mamić vratili nas u egal.

25:25 (60.) – Podjela bodova u Beogradu! U zadnjih deset minuta izmjenjivala su se minimalna vodstva, mi smo imali

24:23, a onda je Srbija golovima V. Ilića u zadnju minutu ušla s 25:24. Pola minute do kraja Duvnjak je pogodio rašlje za neriješeno, a u posljednjim sekundama Kukić je s devet metara promašio vrata.