Sport Ostalo

bilandžić junak

Senzacija u Omišu! Olmissum izbacio Novo Vrijeme i ostvario najveći trijumf u povijesti kluba

Čudo se dogodilo, Olmissum je boljim izvođenjem penala izbacio Novo Vrijeme Apfel u osmini finala Kupa!

Vrgorcu i Squareu, koje su svladali u domaćem prvenstvu, pridodali su najvrjedniji skalp, jer prolaz protiv dvostrukog aktualnog prvaka Hrvatske baš je to. Prošle sezone u istoj fazi natjecanja Omišani su protiv Makarana ispustili vodstvo 4:2, no ovaj su put proslavili najveći trijumf u povijesti kluba.

Gosti su poveli već u drugoj minuti golom njihova najboljeg strijelca Kazazića, a deset minuta kasnije izjednačio je Sekulić. To je bilo to što se tiče golova. Nakon isteka 40 minuta prišlo se izvođenju penala u kojima je odlučila treća serija. Kod domaćina su zabili Juretić, Kustura i Horvat, a kod gostiju Bajrušović i Osredkar prije nego što se u junaka pretvorio domaći vratar Bilandžić obranivši udarac Kazazića. Bravo za Omišane i trenera Duju Maretića.

Znalo se i prije ove utakmice da je Olmissum sastavio respektabilnu, snažnu momčad, što su ovim podvigom još jednom pokazali. Sada su baš oni jedni od glavnih favorita za osvajanje Kupa, a očito će imati što za reći i u domaćem prvenstvu budući da su trenutno na visokoj trećoj poziciji.

Makarani, pak, zasigurno nisu na ovaj način zamišljali završetak priprema za Elitnu rundu Lige prvaka koja ih u ruskom Tjumenu čeka idućeg tjedna. Nakon prošle sezone u kojoj su u Kupu neočekivano ispali u polufinalu, sada su doživjeli još jedno razočaranje u ovom natjecanju.