Sport Ostalo

futsal Liga prvaka

Ako je Leo, nije lav: u fantastičnom dvoboju Makarani na krilima Osredkara otvorili vrata prolaska dalje

Novo Vrijeme i Leo odigrali su sjajnu utakmicu, pravi derbi skupine. Nije prošlo ni dvadesetak sekundi, a domaćin je mogao povesti. Kazazić je zaobišao vratara i pucao, no glavom je loptu s gol-crte skinuo De Liz Mota. Imao je Kazazić još dvije sjajne šanse, no obje mu je obranio vratar Muller.

A onda šok. Gosti su u petoj minuti poveli golom Francisca De Camposa nakon što je inače pouzdani Lucas izgubio loptu blizu svojih vrata. Novo Vrijeme uzvratilo je tri minute kasnije. Bajrušović je izveo korner, a Kazazić iz voleja pogodio za poravnanje. To je bilo to što se tiče golova u prvom dijelu iako su Armenci imali još par šansi, a u novo vodstvo mogao ih je dovesti i Bajrušović koji je u pokušaju izbijanja lopte pogodio Baškovićevu stativu. Makarani su pak natjerali Leo na pet prekršaja, ali šesti nisu dočekali.

Početkom drugog poluvremena domaćin se odvojio na 3:1 golovima Bajrušovića i Osredkara, no do kraja nije moglo bez komplikacija. Francisco De Campos je drugim pogotkom vratio goste u igru, a Bašković je potom obranio zicer za poravnanje.

Šest minuta prije kraja Leo je krenuo na sve ili ništa s „letećim vratarom“, no umjesto izjednačenja stigla je potvrda pobjede Novog Vremena. Dvije minute i 42 sekunde do isteka vremena Osredkar je presjekao dodavanje i sa svoje polovice pogodio praznu mrežu. Sedam sekundi prije kraja De Liz Mota je smanjio na 4:3, da bi sa zvukom sirene Osredkar opet pogodio sa svoje polovice za 5:3.

Semafor

NOVO VRIJEME APFEL – LEO 5:3 (1:1)
Makarska, Gradska sportska dvorana. Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde.
Gledatelja 1000. Suci: Aleš Močnik Perič (Slovenija) i Petar Radojčić (Slovenija).

Strijelci: 0:1 Francisco De Campos (5.), 1:1 Kazazić (7.), 2:1 Bajrušović (22.), 3:1 Osredkar (25.), 3:2 Francisco De Campos (29.), 4:2 Osredkar (38.), 4:3 De Liz Mota (40.), 5:3 Osredkar (40.).
Igrač utakmice: Igor Osredkar (Novo Vrijeme Apfel).

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Herceg, Pulinho, Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Fideršek, Horvath, Babić.

LEO: Mkrčjan, Muller Barboza, Uzunjan, Dos Santos, Alves Dos Santos Junior, Duio, Mašumjan, Pocaia, Galstjan, Sargsjan, Francisco De Campos, De Liz Mota, Karapetjan, Martins De Souza.