Sport Hajduk

tvrda utakmica

Dominantni Hajduk teže od očekivanog došao do pobjede i izborio osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa

Hajduk je pobijedio Mladost iz Petrinje rezultatom 2:0 i izborio osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa.

U dosta tvrdoj utakmici presudni faktor bila je kvaliteta, iako su se domaćini cijelu utakmicu strpljivo i, najvažnije od svega, disciplinirano branili, ne ostavljajući prostor Bijelima da im stvore šanse.

Hajduk je došao u vodstvo u 32. minuti kada je Anthony Kalik dobro reagirao na Vuškovićev ubačaj te iz drugog pokušaja ugurao loptu u protivničku mrežu.

Imali su Bijeli još nekoliko prilika, ali ni domaćini nisu ostali nijemi. Od njihovih šansi valja izdvojiti onu iz 34. minute kada je nakon slobodnog udarca lopta prohujala uz Ljubićevu lijevu vratnicu, dok su dvije najbolje prilike imali u 74. i 75. minuti utakmice, ali nepreciznost Lovrića i dobre reakcije Hajdukovog vratara ostavili su mrežu Splićana netaknutom.

Pitanje pobjednika definitivno je riješio Jairo u sudačkoj nadoknadi, kada je odlično iskoristio loptu koja mu je došla i hladnokrvno prebacio domaćeg vratara.

Utakmica je protekla bez većih tenzija, a valja izdvojiti ozljedu Jakoliša koji je na samom kraju prvog dijela bio primoran izaći iz igre nakon čvrstog starta protivničkog igrača.

Petrinja, 25. rujna 2019.

MLADOST PETRINJA - HAJDUK

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Dejan Berger (Osijek)

Četvrti sudac: Ivan Matić (Osijek)

HAJDUK: Ljubić - Bašić, Vušković, Svatok, Dolček - Jurić, Kalik, Barry- Teklić - Jakoliš, Jradi

Klupa: Duka, Eduok, Beširović, Delić, Jairo, Ismajli, Tahiraj

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Pavlović, Bezić, Filipović, Cerjak, Lovrić, Abramović, Galonja, Špišić, Đusi, Marović

Klupa: Jurgan, Jandrić, Matić, Budan, Baniček, Hrnčević, Korečić

TIJEK SUSRETA

90+3` Utakmica je završila.

90+1` GOOOOL! Lopta dolazi do Jaira koji je ostao pribran i pospremio loptu iza Kovačevićevih leđa.

90` Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

88` Teklić upućuje udarac s dvadesetak metara udaljenosti, ali lopta odlazi visoko iznad gola.

86` Opasan ubačaj domaćih iz slobodnog udarca, ali Ljubić pravovremeno izlazi i boksa loptu.

85` Posljednja izmjena u redovima gostiju. Iz igre će Ivan Dolček, a u igru Samuel Emem Eduok.

84` Velika šansa za Hajduk. Jairo je centaršutom pronašao Jurićevu glavu, ali udarac današnjeg kapetana Bijelih odlično brani Kovačević

81` Mladost sve više pritišće Hajduk i Bijelima neće biti lako u posljednjih desetak minuta.

78` Tražili su sada domaći kazneni udarac zbog navodnog Vuškovićevog igranja rukom, ali sudac se nije oglasio.

78` Posljednja izmjena u domaćim redovima. Iz igre izlazi Antonio Đusi, a u igru je ušao Boris Baniček.

75` Još jedna velika šansa za domaće. Đusi je sam prošao po desnoj strani te dvaput zaprijetio Ljubićevom golu, ali vratar Bijelih je na visini zadatka i uspijeva sačuvati svoju mrežu netaknutom.

74` Velika šansa za Mladost. Lopta je došla do Lovrića koji iz peterca puca pored gola.

70` Filipovićev korner Ljubić sigurno hvata.

68` Domaći trener iz igre izvodi Ivana Cerjaka, a uvodi svježeg Josipa Jandrića s kojim će pokušati zaprijetiti Hajduku.

66` Unatoč apsolutnoj dominaciji u posjedu Bijeli ne pronalaze način za izigrati obranu domaćina te su prisiljeni oslanjati se na ubačaje. Bez obzira na činjenicu da su u zaostatku, igrači Mladosti i dalje ne odustaju od disciplinirane obrane i nadaju se da će uspjeti doći do izjednačujućeg pogotka.

62` Druga izmjena u sastavu Hajduka. Iz igre izlazi strijelac prvog pogotka Anthony Kalik, a u igru ulazi Dino Beširović.

62` Izmjena u sastavu Mladosti. Iz igre će Matej Galonja, a u igru Marko Korečić.

58` Cerjak je osvojio jednu loptu u Hajdukovoj polovici i sjurio se prema golu, ali obrana Bijelih dobro je reagirala.

56` Sad je Mladost odlučila krenuti prema naprijed. Domaćini su izborili dva udarca iz kuta u samo par minuta i unijeli nemir u gostujuću obranu, ali se na kraju sve dobro završilo za Bijele.

52` Jairo sada prijeti. Brazilac se najbolje snašao u gužvi i uputio udarac prema goli, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice.

51` Prilika za Hajduk. Jurić je glavom proslijedio loptu Jradiju u prostor, ali Kovačević je pravovremeno istrčao.

50` Bijeli nastavljaju tamo gdje su stali u prvom poluvremenu i dominiraju utakmicom.

46` Drugo poluvrijeme je počelo.

46` Umjesto ozlijeđenog Jakoliša ušao je Jairo.

Hajduk je očekivano dominirao tijekom prvih 45 minuta, ali domaći su igrači pokazali dobru organiziranost i disciplinu u obrani te ih nije bilo lako slomiti.

Pogodak je djelo Anthonyja Kalika koji je, nakon odličnog ubačaja Vuškovića, iz drugog pokušaja matirao domaćeg vratara Kovačevića, dok su domaćini svoju najbolju priliku imali iz prekida u 34. minuti.

45+2` Završilo je prvo poluvrijeme.

45+1` Marin Jakoliš morao je izaći iz igre nakon što je pretrpio čvrst nasrtaj domaćeg igrača.

45` Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade.

42` Jradi je pokušao glavom s ruba šesnaesterca, ali to je još jedan lak plijen za Kovačevića.

40` Prilika za Hajduk. Svatok je uputio udarac glavom s otprilike šest metara, ali nije dobro zahvatio loptu pa je domaći vratar Kovačević uzima bez problema.

38` Nakon dva uzbuđenja u samo par minuta, igra se sada malo smirila. Bijeli nastavljaju kontrolirati posjed i strpljivo čekati šansu.

34` Odmah opasnost na drugoj strani. Filipović je odlično izveo slobodni udarac, ali nitko od domaćih igrača nije uspio proslijediti loptu u gol te je ona prošla tik pored vratnice.

32` GOOOOL! Vušković je povukao loptu i odlično ubacio za Kalika čiji udarac glavom protivnički vratar prvo brani, ali Kalik je neumoljiv iz drugog pokušaja.

30` Udarac iz kuta za Hajduk nakratko je očišćen, ali lopta onda dolazi do Kalika koji s desetak metara puca i pogađa vanjsku stranu mreže.

26` Slobodni udarac sada za domaću momčad u opasnoj zoni, ali lopta je preletjela sve igrače i izašla u aut.

23` Odlično se brane nogometaši Mladosti. Kompaktni su i agresivni u zatvaranju i sve što za sada Bijeli mogu učiniti jest pokušati im zaprijetiti iz ubačaja.

19` Hajduk za sada nije uspio uspostaviti igru, a jedan od razloga je i teren koji nije baš u idealnom stanju.

15` Pokušaj domaće kontre zaustavlja Kalik prekršajem. Mladost je već najavila da bi mogla biti opasna iz kontranapada, stoga će Bijeli morati biti na oprezu.

13` Dobar pokušaj domaćeg igrača nakon udarca iz kuta, ali lopta odlazi malo iznad gola.

11` Žuti karton za Ljubića. Dubinska lopta poslana je za Cerjaka kojeg Hajdukov vratar ruši nakon male neodlučnosti. Ali, s obzirom na to da je Svatok prije izbio loptu, sudac je pokazao samo žuti Ljubiću.

10` Domaći se očekivano brane u dubokom bloku i Bijeli za sada ne mogu pronaći put do njihovog gola.

7` Jradi je uputio udarac iz daljine koji nije izgledao loše, ali lopta je ipak otišla pored gola.

6` Igrač Mladosti pao je u Hajdukovom šesnaestercu, ali unatoč negodovanju publike sudac se s razlogom nije oglasio.

4` Prve minute prolaze u strpljivom kontroliranju posjeda od strane Bijelih i traženju prostora za zaprijetiti domaćinima.

1` Utakmica je počela.