Sport Hajduk

hajduk - inter 3:1

Ovo smo dugo čekali: Bijeli nakon prve četvrtine prvenstva vodeći na ljestvici!

Hajduk je u utakmici 9. kola HT Prve HNL odigrane na Poljudu pobijedio Inter Zaprešić s 3:1 i time potvrdio prvo mjesto na ljestvici nakon prve četvrtine prvenstva.

Bijeli su dominirali tijekom cijelog prvog poluvremena, a iako su imali nekoliko dobrih prilika, poveli su tek iz kaznenog udarca, kojeg je dosudio sudac Bel nakon što je Ismajli pao u gužvi. Precizan je bio Mijo Caktaš.

U prve četiri minute drugog poluvremena vidjeli smo dva pogotka. Prvo je pogodio Stanko Jurić, i to samo dvije minute nakon što je ušao u igru, da bi samo dvije minute nakon toga, Serdarov smanjio na 2:1 uz veliku pomoć Josipa Posavca, koji je loše reagirao.

Igra se nakon toga primirila, a gosti su čak i zaprijetili u 76. minuti kada je Mamut pucao glavom preko gola. Ipak, u 86. minuti sve su dvojbe riješene.

Gostujući vratar Frelih napravio je veliku pogrešku, koju su iskoristili Caktaš i Jairo, riješivši tako pitanje pobjednika.

S ovom pobjedom Hajduk se odmaknuo od prvog pratitelja zagrebačkog Dinama te sada ima tri boda prednosti, ali i utakmicu više.

Inter je, pak, na posljednjem mjestu poretka HT Prve HNL sa šest bodova na kontu.

Split, 22. rujna 2019.

HAJDUK - INTER ZAPREŠIĆ

Sudac: Dario Bel (Osijek)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Marjan Tomas (Osijek)

Četvrti sudac: Andrej Burilo (Osijek)

HAJDUK: Posavec - Juranović, Ismajli, Simić, Čolina - Nejašmić, Bradarić, Barry - Caktaš - Jradi, Jairo

Klupa: Ljubić, Jakoliš, Eduok, Svatok, Beširović, Kalik, Jurić, Bašić, Dolček, Vušković, Tahiraj, Teklić

INTER ZAPREŠIĆ: Frelih - Bosec, Soldo, Tatomirović, Grgić, Vego - Mlinar, Ljubić, Mazalović - Mamut, Serderov

Klupa: Matković, Tchuameni, Tsonev, Savić, Vasilj, Mitrović, Galić

TIJEK SUSRETA

90+3` Utakmica je završila.

90+2` Drugi žuti za Mazalovića, što znači da će gosti dočekati utakmicu sa samo 10 igrača na terenu.

90` Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

90` I Inter mijenja, umjesto Serderova u igru će Mitrović.

89` Posljednja izmjena u sastavu domaćih. Eduok ulazi umjesto Caktaša.

86` GOOOOOL! Bijeli su iskoristili veliku pogrešku gostujućeg vratara, Jairo je na asistenciju Caktaša pogodio prazan gol.

84` Posavec je sada spasio Hajduk. Inter je osvojio loptu nakon kornera Bijelih te je poslana duga lopta za Serdarova, no, na sreću, domaći je vratar to osujetio te pravovremeno istrčao s gola.

82` Teklić se pri pokušaju udarca poskliznuo i srušio Mlinara te su obojica ostala ležati. Sudac je primoran zaustaviti igru.

80` Druga izmjena u gostujućem sastavu. Iz igre je izašao Ljubić, a ušao je Tsonev.

79` Hajduk je u drugom poluvremenu evidentno pao i gosti su nanjušili priliku za izjednačenje. I dalje im je glavni fokus na ubačajima s krila i s poludistance, a obrana Bijelih djeluje sve nesigurnije.

76` Velika šansa za Inter! Nakon ubačaja, Mamut je najviše skočio i uputio dobar udarac glavom, ali lopta je otišla preko gola.

74` Nova izmjena u sastavu Hajduka. Iz igre izlazi Bassel Jradi, a u igru će Tonio Teklić.

73` Caktaš je pokušao pronaći Jaira, nakon dobre kombinacije Bijelih, ali Frelih pravovremeno istrčava s gola i hvata loptu.

71` Žuti karton za Ismajlija.

70` Bijeli ne mogu uspostaviti ritam, a gosti pokušavaju dugim loptama na svoje napadače pokušati iznenaditi domaće braniče ili barem izboriti prekršaj u opasnoj zoni, u čemu i uspijevaju.

67` Mlinar sada prijeti iz slobodnog udarca, ali njegov šut odlazi pored desne vratnice.

65` Nejašmić sada upućuje udarac, ali Frelih ga kroti bez većih problema.

64` Dobar posao napravio je Jurić, ušao je u protivnički šesnaesterac i dobro uposlio Jaira. Brazilac lijevom nogom gađa suprotne rašlje, ali lopta odlazi preko gola.

62` Duga lopta poslana je za Serderova, ali Čolina dobro rješava situaciju.

61` Prva izmjena u sastavu gostiju. Iz igre izlazi Stjepan Vego, a ulazi Marin Galić

58` Zaiskrilo je sada na terenu. Nepotrebno oštar start Mazalovića na Bradariću isprovocirao je reakciju veznjaka Bijelih, ali sudac ih je na vrijeme razdvojio te pokazao žuti karton Interovom igraču.

53` Nakon atomskog ulaska u drugo poluvrijeme, igra se malo primirila. Hajduk kontrolira loptu i strpljivo pokušava izgraditi napad.

49` Gol za Inter! Gosti su odmah odgovorili. Serderov je pobjegao Ismajliju i iz teške situacije pogodio Posavčev bliži kut. Vratar Bijelih trebao je bolje reagirati.

47` GOOOOOL! Samo par minuta nakon što je ušao, Jurić pogađa za 2:0. Primio je loptu u protivničkom šesnaestercu te se odlično okrenuo i neobranjivo pogodio u lijevu stranu Žiginog gola.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

46` Izmjena u redovima Hajduka. U svlačionici je ostao Hamza Barry, a umjesto njega u igru je ušao Stanko Jurić

Hajduk je na odmor otišao s minimalnim vodstvom 1:0 zahvaljujući pogotku Mije Caktaša iz kaznenog udarca.

Bijeli su od početka utakmice dominirali i imali nekoliko dobrih prilika, a valja izdvojiti Nejašmićevu iz 18., Jradijevu iz 35. te Caktaševu iz 37. minute.

Inter se dobro držao, ponajviše zahvaljujući discipliniranoj obrani, dok prema naprijed nisu pokazali ništa.

Razlika u kvaliteti je evidentna i domaći igrači ne bi trebali imati problema do kraja susreta.

45+1` Sudac Bel označio je kraj prvog poluvremena na Poljudu.

45` Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade.

42` Dubinska lopta za Jaira, koji iz teške situacije i s dva igrača na leđima puca pored gola.

41` GOOOOOL! Mijo Caktaš je precizan s jedanaest metara i Hajduk dolazi do zasluženog vodstva.

39` Kazneni udarac za Hajduk! Ismajli je srušen u gužvi, a Dario bel je pokazao na bijelu točku. Izvođač će biti Caktaš.

38` Nakon kornera, lopta je došla na drugu vratnicu do Caktaša, ali on iz velike blizine pogađa samo vratnicu.

37` Još jedna dobra prilika za Bijele. Libanonac je poslao odličnu loptu za Caktaša koji puca iskosa, ali je Frelih ponovno na mjestu.

35` Najbolja prilika na utakmici! Jradi je primio loptu na rubu šesnaesterca i odlično 'okrenuo' svog čuvara, uputio je snažan udarac po podu, ali je gostujući vratar dobro postavljen. Bit će samo udarac iz kuta.

32` Odličan prodor Čoline, sjurio se po lijevoj strani i poslao povratnu loptu, ali protivnički braniči su je izbili u korner.

31` Utakmica se sada malo smirila. Gosti su izdržali nalet domaćina te je ritam igre malo pao.

29` Pokušali su Bijeli sada iznenaditi Inter iz auta. Čolina je bacio loptu iza leđa protivničke obrane, a na nju je natrčao Jairo. No, nažalost, nije ju dobro primio pa ju je gostujući vratar uzeo u svoje naručje.

27` Prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je Hamza Barry.

24` Igra je sada zaustavljena jer se ukazuje pomoć gostujućem kapetanu Mazaloviću koji je ostao ležati.

20` Bijeli sve više stišću protivnika. Igra se gotovo u potpunosti preselila u gostujuću trećinu i dojam je da bismo uskoro mogli vidjeti pogodak.

18` Velika prilika za Hajduk! Iz kornera je najbolje skočio Nejašmić i uputio dobar udarac glavom, ali Inter je uspio sačuvati mrežu netaknutom zahvaljujući odličnoj reakciji braniča koji je loptu izbio s crte.

16` Opet Jairo, ovoga puta gađa lijevu stranu gola, ali pogađa samo vanjski dio mreže.

15` Ponovno Juranović s ubačajem. Ovoga puta na lopti je Jairo, ali njegov pokušaj petom nije bio najbolji.

13` Prva šansa za Hajduk. Juranović je prošao po desnoj strani i ubacio. Jradi je dobro pobjegao svom čuvaru, ali je loše zahvatio loptu pa Frelih nije imao težak posao.

11` Evidentno je da su gosti došli na Poljud ne izgubiti. U obrani stoje disciplinirano i čekaju pravi trenutak za pokušaj osvajanja lopte.

8` Moglo je biti opasno. Pogrešno dodavanje Čoline umalo je dovelo Inter u priliku, ali Simić dobro reagira i osvaja loptu.

6` Dobra kombinacija Bijelih osigurala je ubačaj Jaira s lijevog krila, ali gostujući braniči otklanjaju opasnost bez većih problema.

3` Hajduk pokazuje napadačku namjeru od samog početka, ali braniči Intera za sada dobro stoje.

1` Utakmica je počela.