Sport Hajduk

drugoligaški derbi

Zadovoljili publiku i podijelili bodove: Dugopoljci iznenadili drugu momčad Hajduka

U dosta žustroj utakmici realnost je neodlučan rezultat. Domaćinima je rezultatski pripalo prvo poluvrijeme a gostima drugo, uz dosta propuštenih prilika s obje strane, pa su vratari bili dosta uposleni.

U 7. minuti oštar ubačaja napadača Dugopolja Kordića, no branič Radić uspijeva loptu skrenuti preko vrata. U 22. minuti prvi udarac na vrata imali su domaćini, kada je Kordić dodao Buldwi koji se izborio za udarac, no slabašan pokušaj završio je u rukama vratara Matijaša. U 26. minuti Dugopoljci dolaze u vodstvo, a Markota je loptu ubacio na prvu vratnicu, Radić u skoku izbija ispred Kordića, ali natrčava Rodić i glavom posprema u mrežu za 1:0.

U 30. minuti Špikić ubacuje s lijeve strane, Pršir promašuje loptu, ali natrčava Kreković i s lijevom nogom puca, a lopta pogađa gredu. Nedugo zatim Pršir je pokušao iz daljine, ali točno u ruke Čubića. U 37. minuti hajdukovci su iz nekoliko pokušaja pokušali svladati Čubića koji prvo odbija udarac Ševelja, a potom i Grubišića.

I u nastavku domaćini su prvi zaprijetili, no završilo je samo na udarcu iz kuta. U 59. minuti uzvratili su Splićani kada je Ševelj probio lijevi bok, ali samo je izborio udarac iz kuta. U 62. minuti gosti su uspjeli poravnati rezultat, spletom okolnosti ubačaj Krekovića s desne strne branič Čerina je skrenuo u vlastitu mrežu - 1:1, a prethodno je izostao fair play gostiju jer je jedan domaći igrač ležao. U 72. minuti gosti dolaze u vodstvo, duga lopta Ševelja na Krekovića, a on ubacuje iz prve u peterac gdje loptu čeka Šego i neometan pogađa za 1:2.

U 77. minuti konačan rezultat 2:2, Martinović u svom kaznenom prostoru s leđa prekršajem zaustavlja Mateja Jukića, sudac dosuđuje kazneni udarac, a siguran realizator je bio igrač na kojemu je i napravljen prekršaj. U 81. minuti ubačaj Jakova Bašića, a izvrsno je reagirao Bosančić, no Matijaš brani njegov udarac. U 85. minuti brzu akciju gostiju završio je udarcem Skorup, no Čubić ponovno brani. U 87. minuti sudac ne vidi prekršaj u korist domaćina, što je mogao iskoristiti Kreković, no njegov udarac Čubić odbija, a istovremeno pomoćni trener domaćina Ivica Miše dobiva crveni karton zbog prigovora sucu. Sve u svemu jedna kvalitetna i tečna utakmica s dosta prilika s obje strane, a i četiri pogotka, publika zadovoljna.

Semafor

Dugopolje – Hajduk II 2:2

Dugopolje - Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 400. Sudac: Dino Papak (Šibenik) - 6,5
Strijelci: 1:0 - Rodić (26), 1:1 - Čerina (62 - ag), 1:2 - Šego (72), 2:2 - Jukić (77 - 11 m).

Dugopolje (4-4-2): Čubić (7) - Budalić (5,5)(od 74. J. Bašić -), Jurić (6,5), Čerina (6), Dadić (6) - Jukić (7), M. Bašić (6), Markota (6,5), Buldwa (5,5) (od 67. Bosančić 6,5) - Rodić (6,5), Kordić (6) (od 70. Jovanović 6). Trener: Stipe Balaić 6,5.

Hajduk II (4-3-3): Matijaš (7) - Relota (7), Radić (6,5), Vušković (6,5), Ševelj (7) - Martinović (5,5) (od 82. Batarelo -), Grubišić (6)(od 63. Skorup 6,5), Pršir (6)(od 63. Blagaić -) - Šego (7), Špikić (6,5), Kreković (7). Trener: Mario Despotović 6,5.