Sport Hajduk

prva hnl

Gorak poraz na kraju sezone: Dinamo uvjerljivom pobjedom proslavio titulu i gurnuo Hajduk na četvrto mjesto

prva hnl

Na oproštaju od ove sezone nogometaši Dinama su u velikom derbiju hrvatskog nogometa na stadionu Maksimir pobijedili Hajduk sa 3-1 i na najljepši način proslavili 20-ti naslov prvaka.

Bila je to sjajna utakmica s mnogo trke i prilika na obje strane, a 'modri' su posve zasluženo stigli do treće pobjede protiv Hajduka ove sezone. Nažalost, sjajan dojam pokvarili su navijači izazvavši dva prekida zbog vatrometa. Torcida je prekinula utakmicu u 61. minuti, a BBB 15 minuta kasnije, pa je sudac Ivan Bebek produžio susret za čak osam minuta.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Gavranović, a sjajnu predstavu pružio je i Arijan Ademi koji je asistirao kod sva tri gola 'modrih'.

Dinamo je poveo u 20. minuti golom Izeta Hajrovića, na 2-0 je povisio Gavranović u 49. minuti, a isti je igrač šest minuta kasnije povisio na 3-0. Rezultat je smanjio Mijo Caktaš u 68. minuti, svojim 19. golom ove sezone čime je postao najbolji strijelac prve HNL.

Hajduk je ovim porazom ostao bez trećeg mjesta koje je zauzeo Osijek.

Semafor Maksimira

Dinamo – Hajduk 3:1

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 15.433. Utakmica 36. kola Prve HNL: Dinamo – Hajduk 3:1 (1:0). Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) – 6.

Strijelci: 1:0 Hajrović (20), 2:0 Gavranović (49), 3:0 Gavranović (56), 3:1 Caktaš (68).

Žuti kartoni: Stojanović, Šunjić (Dinamo); Barry, Svatok (Hajduk).

Najbolji igrač: Mario Gavranović (Dinamo).

Dinamo (4-1-4-1): Livaković (6,5) – Stojanović (6), Theophile (6), Dilaver (6), Leovac (6) – Ademi (7) – Hajrović (6,5) (od 78. Andrić -), Moro (6,5), Olmo (6,5) (od 90. Gojak -), Oršić (6) – Gavranović (7,5) (od 75. Šunjić -).

Hajduk (3-4-3): Posavec (6,5) – Ismajli (5), Svatok (5) (od 65. Tudor 6,5), Lopez (5) – Jurić (5) (od 52. Jradi 6), Nejašmić (6), Barry (6), Fomitschow (5,5) – Gyurcso (6), Caktaš (6,5), Jairo (6).

Iz minute u minutu

90 + 8 - kraj susreta

90+7 – sjajan udarac Caktaša s 25 metara, LIvaković je napravio paradu i odbio u korner

90+4 - pucao je Tudor s dvadesetak metara, obranio je Livaković

90 – igrat će se još osam minuta sudačkog dodatka

90 – izašao je Olmo, u igru je ušao Gojak

86 - Šunjić je dobio žuti karton zbog oštrog nasrtaja na Nejašmića

82. - pucao je Jradi s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila Theophilea u ruku, Bebek ništa nije svirao

80 - Druga promjena u sastavu Dinama, ušao je Andrić umjesto Hajrovića

76 – novi prekid zbog bakljade, ovaj put sa sjeverne tribine gdje su domaći navijači

75 – zatvara Bjelica polako utakmicu, ušao je Šunjić umjesto Gavranovića

70 – požutio je sada Theophile

68 – konačno, tko će drugi nego Caktaš, Tudor je idealno poslužio Caktaša u prostor, veznjak Bijelih je izašao sam pred Livakovića i mirno pospremio loptu u mrežu

68 – požutio je Stojanović zbog grubog starta na Hamzi

65 – druga izmjena u redovima Hajduka, umjesto Svatoka u igri je Tudor

60 - prekid na Maksimiru, silna količina pirotehnike ubačena je na travnjak

56 – novi pogodak u mreži Bijelih, pitanje pobjednika je riješeno.. Gavranovićev pogodak najprije je poništen, ali nakon konzultacija je priznat, suci su procijenili da Hajrović nije imao namjeru igrati loptom iako je krenuo na nju dok je bio u zaleđ

52 – nema više vremena za čekanje, umjesto Jurića u igri Hajduka je Jradi

50 – vodi Dinamo 2:0, ubačaj iz sredine Ismajli nije uspio odbiti glavom, došla je lopta do Ademija koji glavom šalje na drugu stativu do Gavranovića, a napadač Dinama iz velike blizine pogađa mrežu.

46 - počelo je drugo poluvrijeme

45 + 1- kraj prvog poluvremena

45 - igrat će se minuta sudačke nadoknade

44 - Svatko je dobio žuti karton zbog igranja rukom

41 - upali su Dinamo igrači u zaleđe, moglo je biti izgledno

39- svirao je Bebek prekršaj Jaira nad Livakovićem koji je već isustio loptu nakon istrčavanja

38 – nalet Dinama, centirao je Hajrović, ali je Olmo nije dobro zahvatio loptu glavom

32 - pucao je Nejašmić iz daljine, brani Livaković

31 - malo je falilo za izjednačenje, Fomitschow je poslao sjajan prizemni ubačaj pred vrata Dinama, Jairo je natrčavao na loptu, uspio je zahvatiti vrhom kopačke, ali otišlo je pored vrata

27 – evo i Jurića u prilici, pucao je glavom nakon ubačaja s lijeve strane, otišlo je preko vrata

26 – kontra Dinama, Hajrović je sam izašao pred Posavca, ali vratar Hajduka fantastično brani udarac s desetak metara

25 – nova velika prilika za Bijele, Hamza je sjajno proigrao Caktaša koji u trku puca, ali se odličnom reakcijom istakao Livaković koji loptu odbija u korner

24 - Fomitschow je odlučio udarcem iskosa završiti izglednu akciju Bijelih, otišlo je preko vrata

20 – vodi Dinamo, Oštar ubačaj s desne strane za Gavranovića odbio je Posavec, Lopez je pokušao izbiti, ali predao je loptu igračima Dinama, došlo je do Hajrovića koji s desewtak metara pogađa nebranjeni dio mreže

19 – nova velika prilika za Bijele, Gyurcso je krenuo sam na Stojanovića, prošao ga i pucao malo iskosa, ali je Livaković bio na mjestu

16 - Hamza je prvi igrač na derbiju koji je dobio žuti karton

9 - prilika za Hajduk nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Gyurcso, Nejašmić je bio najviši u skoku, ali bila je to malo previsoka lopta za njega, uspio je samo okrznuti, međutim došlo je do Jurića koji također glavom puca s 13 metara, ali malo pored gola

7 - Hajrović je snažno tukao s dvadesetak metara u sami lijevi kut, Posavec je napravio paradu i odbio u korner

5 – nezgodno se poskliznuo Olmo, nije bilo nikog od Bijelih blizu i ozlijedio

4 – Hajduk je dugo pleo oko kaznenog prostora domaćin, ali je na kraju Ismajlijev šut završio u bloku

3 – prvi pokušaj Gavranovića glavom, ali visoko preko vrata

1 – počela je utakmica

0 – minuta šutnje na centru u spomen na legendarnog vratar Dinama Zlatka Škorića