Sport Dalmacija u balunu

prva hnl

Furiozni start prvakinja: Splićanke ostvarile rekordnu klupsku prvoligašku pobjedu, Bošnjak zabila pet golova

prva hnl

Ako može City zabiti osam, Split ih može osamnaest. Šalu na stranu, ali aktualne prvakinje Hrvatske u obranu su naslova krenule rezolutno, ostvarile su rekordnu klupsku prvoligašku pobjedu.

Vječna djevojka 59-godišnja Marija Matuzić mnogo poznatija po svom nogometnom imenu Maca Maradona i njene suigračice nisu nijednom u 90 minuta uspjele zaprijetiti golu domaćih. S druge strane bila je to golijada. U prosjeku su domaće zabijale svakih pet minuta, a uz malo više koncentracije u završnici mogao je rezultat biti još osjetno uvjerljiviji.

U zadnjih pet minuta prvog dijela igračice trenera Božidara Miletića zabile su čak četiri pogotka, od čega tri u tri minute. Sredinom nastavka Bošnjak je u razmaku od samo pet minuta zabila tri gola. Čak deset nogometašica Splita zabile su barem po gol. Prednjačila je Bošnjak koja ih je zabila čak pet, po dva su postigle Bukač, Gegollaj i Dulčić.

Bukač je ponovno poslužila svoj specijalitet, zabila je opet iz kornera, pogodak za 5:0. Bošnjak je za 14:0 ubila pauka, efektno je naciljala rašlje s dvadesetak metara, a eurogol za 17:0 je sa slične udaljenosti postigla i Dulčić.

Split – Viktorija 18:0

Split – Pomoćno igralište u Parku mladeži. Gledatelja 30. Utakmica 1. kola Prve HNL za žene: Split – Viktorija 18:0 (9:0). Sutkinja: Jelena Pejković (Split).

Strijelkinje: 1:0 Bošnjak (3.), 2:0 Bukač (10.), 3:0 Kalamiza (24.), 4:0 Dujmović (33.), 5:0 Bukač (37.), 6:0 Gegollaj (41.), 7:0 Pezelj (42.), 8:0 Skalić (43.-ag), 9:0 Dulčić (45.), 10:0 Bošnjak (47.), 11:0 Hadžić (53.), 12:0 Gegollaj (58.), 13:0 Bošnjak (63.), 14:0 Bošnjak (65.), 15:0 Bošnjak (67.), 16:0 Kolgjeraj (75.), 17:0 Dulčić (83.), 18:0 Smiljković (89.).

Igračica utakmice: Matea Bošnjak (Split).

Split: Alves (od 46. Mišetić), Smiljković, Pedić, Bošnjak, Dulčić, Pezelj, Gegollaj, Hadžić, Bukač (od 59. Čanjevac), Kalamiza (od 46. Kolgjeraj), Dujmović.

Viktorija: Mendeš (od 64. Avdić), Knežević, Skalić, L. Lubina, Glavač, Karić, Puljašević (od 46. Obradović), Matuzić, Petrović, Kurkutović, Osmančević (od 64. Oroz).