Sport Dalmacija u balunu

očekivani rezultati

Splićanke pregazile Neretvu za zadržavanje stopostonog učinka, Osječanke dva puta svladale Marjan u svega 17 sati

Splićanke su pregazile Neretvu kao plitak potok i zadržale tri boda prednosti nad braniteljicama naslova Osijekom. Unatoč pobjedničkoj seriji mučile su se Splićanke s realizacijom u posljednjim susretima, ali kada se otvorilo nastradale su Metkovčanke. Pogotovo je bila raspoložena Ana Dujmović koja je zabila čak četiri pogotka, po dva u svakom poluvremenu. Druga dva pogotka postigla je u razmaku od samo minute.

Već nakon tri minute gošće iz grada pod Marjanom su imale dva pogotka prednosti, a nakon sedam minuta i vodstvo 3:0. Košarkaškim rječnikom gotovo da su imale stopostotni postotak šuta na otvaranju utakmice. Dva pogotka zabila je Laura Kate Špiranović, a po jedan razigrana Monika Conjar i Iva Bukač s bijele točke. Jedini gol za domaće zabila je kapetanica Veronika Terzić s bijele točke, nakon što je sama i izborila najstrožu kaznu. Za dva tjedna Split će ugostiti Viktoriju, a Neretva je gost Osijeka.

Nogometašice Marjana odradile su dupli program protiv Osijeka, poražene su od braniteljica naslova u obje konkurencije i u prvenstvu i u kupu. Nakon što je u subotu na pomoćnom igralištu na Poljudu Marjan u susretu četvrtfinala kupa poražen i eliminiran (igra se jedan susret) rezultatom 0:8 (Maltašić 7., Balog 15., 29. i 32., Nevrkla 19. i 59., L. Balić 25., Bićan 79.), mnogo veći otpor domaće su pružile u nedjelju ujutro u prvenstvu gdje se bore za ostanak. U susretu odigranom samo 17 sati nakon kup ogleda Marjan je u svom jačem sastavu poražen 0:3 (Balog 7., L. Balić 17., Šalek 90.+5).