Kultura Kultura

Klupska izložba Fotokluba Split 2019.

Sto koluri daje nebo, more, Split...; pogledajte veliku galeriju splitskih objektiva

Klupska izložba Fotokluba Split 2019.

Klupska izložba Fotokluba Split 2019., tradicionalna izložba kojom se jednom godišnje predstavljaju fotografski radovi članova Fotokluba u prethodnoj godini, otvara se danas u 20 sati u Galeriji fotografije Fotokluba Splita.


"Izložba je reprezentativan presjek i dragocjen svjedok razvoja fotografske djelatnosti u gradu Splitu i okolici te jedna od značajnih izložbi Fotokluba Split s dugogodišnjom tradicijom", kaže Maja Prgomet, predsjednica Fotokluba Split, objašnjavajući kako se na natječaj za izlaganje na Klupskoj izložbi odazvalo 38 članova Fotokluba.

Tema natječaja bila je slobodna, pa su i radovi iznimno tematski, tehnički i konceptualno različiti. Upravo ta vizualna raznovrsnost je ono što publiku iz godine u godinu privlači ovoj izložbi.

A pogotovo kad izbor fotografija za izložbu napravi meritorni žiri koji čine: Hrvoje Zuanić, Valentino Bilić-Prcić i Dijana Junaković.

Njima su prijavljeni radovi predstavljeni anonimno, te su objektivnim i nepristranim procesom za izlaganje odabrani radovi 34 autora s ukupno 39 pojedinačnih fotografija i osam kolekcija.

Nagrađene su tri pojedinačne fotografije i tri kolekcije, a žiri je dodijelio i tri pohvalnice u svakoj od kategorija.


Ovogodišnji pobjednici klupske izložbe su: 1. nagrada pojedinačno: Branimir Džaja – ''Kišna noć'', 2. nagrada pojedinačno: Marita Bulimbašić – ''Broj 4'', 3. nagrada pojedinačno: Igor Bakotić – ''Sami''.


Prva nagrada za kolekciju: Tina Ljubenkov – ''The Dark Angel Symphony'', 2. nagrada za kolekciju: Tina Božan – ''Ko ovo more platit'', 3. nagrada za kolekciju: Jurica Galić – ''Kočijaši''.

Pohvale pojedinačno:

Antonio Stipinović – ''Restrikcija''

Milan Šabić – ''Bez naziva''

Gordana Johnson – ''Hoćeš li griz?''

 

Kolekcije:

Danica Sičić – ''Opna''

Mia Popović – ''Other world rivers and streams''

Žaklina Antonijević – ''Sinestezije''


Popis autora i fotografija:

Pojedinačne

Antonio Stipinović - Restrikcija
 
Antonio Stipinović - Fashion
 
Aleksandar Radić - Ptica
 
Andrija Vrcan - Aga
 
Branimir Džaja - Mila Gojsalić
 
Branimir Džaja - Olujno more
 
Branimir Džaja - Stranac
 
Branimir Džaja - Kišna noć - 1. nagrada pojedinačno
 
Damir Borčić - Vrata
 
Dragana Vukić - Kavanska
 
Goran Leš - Wildlife Kill
 
Gordana Johnson - Dva ljepotana
 
Gordana Johnson - Hoćeš li griz
 
Igor Bakotić - Sami 3. nagrada pojedinačno
 
Igor Jakšić - Bez naziva
 
Iris Ban - Peručko jezero
 
Ivan Banović - Srce Dalmacije
 
Ivan Galić - K2 -4
 
Janko Bauk - Šine i pragovi
 
Joško Stipanović - Bez naziva
 
Jurica Galić Juka - Mesnica
 
Kristina Soldić - Srića
 
Maja Prgomet - Božo Vrećo
 
Maja Prgomet - Svak u svom filmu
 
Marita Bulimbaši ć- Bez naziva
 
Marita Bulimbašić - Bez naziva
 
Marita Bulimbašić - Bez naziva 1. nagrada pojedinačno

Milan Šabić - Bez naziva
 
Milan Šabić - Bez naziva
 
Robert Pleško - Bez naziva
 
Robert Pleško - Bez naziva
 
Sanja Radun - Laku noć svirači
 
Velimir Bešić - Pozer
 
Zvonimir Ćapin - Mravinjak
 
Zvonimir Ćapin - Tvornica kože
 
Žaklina Antonijević - Dvoumica
 
Žaklina Antonijević - Odlazak
 
Žana Hrkać - Gružnjan

Željko Šunjić - Ulica

Kolekcije
 
Danica Sičić - Opna
 
Iris Ban - Bura i bonaca
 
Jurica Galić Juka - Kočijaši  3. nagrada za kolekciju
 
Mia Popović - Otherworld rivers and streams
 
Tina Ljubenkov - The Dark Angel Symphony  1. nagrada za kolekciju
 
Tina Božan - Ko ovo more platit  2. nagrada za kolekciju
 
Žaklina Antonijević - Sinestezije
 
Žana Hrkać - Svitanje i magla na Kupresu

J. K.

Naslovnica Kultura